جهت دریافت خدمات واطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

شرکت پردازش و ذخیره‌سازی سریع داده ( َپرسا)


شرکت پردازش و ذخیره‌سازی سریع داده با نام رسمی َپرسا در سال 1394 با هدف تحقیق و توسعه (R&D)، طراحی و تولید سامانه‌های ذخیره‌سازی داده (SAN Storage) تأسیس گردید. محصولات ذخیره‌سازی شرکت َپرسا با نام تجاری SAB و تحت برند HPDS (High Performance Data Storage and Processing) تولید و به فروش می‌رسد. با توجه به رشد سریع تکنولوژی و تولید حجم بالای داده در سال‌های اخیر، نگرانی‌ها در زمینه نگهداری اطلاعات کاربران و همچنین ارائه سرویس مناسب در این زمینه افزایش یافته‌است. شرکت َپرسا همسو با کاهش این نگرانی‌ها و همچنین افزایش توان داخلی در عرصه تکنولوژی ذخیره‌سازی داده‌های حجیم تأسیس گردید.

فـعــالــیت‌ هـــای پـــرســـا

ارائه راهکارهای نوین و جامع ذخیره‌سازی

روند تحقیقات شرکت پرسا در آزمایشگاه شبکه‌ها و سامانه‌های ذخیره‌سازی داده، یکی از شناخته شده ترین مراکز آزمایشگاهی کشور که به عنوان تنها آزمایشگاه تحقیقاتی معتبر در حوزه پردازش و ذخیره‌سازی سریع داده به شمار می‌رود، صورت می‌پذیرد. از اهداف اصلی این آزمایشگاه، ارائه راهکارهای نوین ذخیره‌سازی همگام با آخرین نوآوری‌ها در این حوزه می‌باشد.

نتایج تحقیقات صورت گرفته در این آزمایشگاه، پس از انجام تست‌های موردنیاز شامل تست امنیت ، تست کارایی و ارزیابی کیفیت، به صورت مستقیم در محصولات ذخیره‌سازی این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله این موارد می‌توان به محصول RapidStore اشاره نمود که در حال حاضر و تحت لایسنس شرکت پرسا و به صورت انحصاری در اختیار این شرکت قرار دارد. از این محصول به عنوان شتاب دهنده سامانه ذخیره‌سازی SAB100-SE مورد استفاده قرار می‌گیرد که منجر به افزایش کارایی 2 تا 10 برابری در سرویس‌های مختلف می‌گردد.

بخش دیگری از حوزه تحقیقاتی این شرکت، ارائه نرم‌افزارها و شبیه‌سازهای مربوط به محک‌های استاندارد می‌باشد. علاقمندان به این حوزه می‌توانند از این شبیه‌سازها به صورت رایگان استفاده نمایند. برای آشنایی بیشتر اینجا را کلیک نمایید.

طراحی و تولید سامانه‌های ذخیره‌سازی داده

بخش عمده فعالیت ‌های این شرکت به صورت متمرکز بر معماری، طراحی و تولید سامانه‌های ذخیره‌سازی داده‌های حجیم استوار می‌باشد. براین اساس، فعالیت‌های اصلی شرکت پرسا عبارتنداز:

 • طراحی و تولید سامانه‌های ذخیره‌سازی داده مبتنی بر شبکه
 • ارائه راهکارهای جامع ذخیره‌سازی در مراکز داده
 • ارائه و پشتیبانی بسته‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری
 • خدمات مشاوره مهندسی مرتبط با حوزه ذخیره‌سازی داده
 • تأمین، نصب، نگهداری و تعمیر کلیه تجهیزات ذخیره‌سازی

ارائه مقالات بین المللی معتبر در حوزه ذخیره‌سازی داده‌های حجیم

یکی از مهمترین بخش‌های شرکت پرسا، مرکز تحقیق و توسعه این شرکت می‌باشد که در کنار فعالیت‌های آزمایشگاهی، اقدام به ثبت آخرین دستاوردهای خود در قالب مقالات بین المللی می‌نماید. در حال حاضر بیش از 20 مقاله بین المللی در کنفرانس‌هاس A+ توسط محققین این شرکت به ثبت رسیده است که همین موضوع نمایانگر جایگاه ویژه این شرکت در عرصه بین المللی می‌باشد.

مقالات ارائه شده، در حوزه‌های زیر طبقه بندی می‌شوند:

 • قابلیت اطمینان سامانه‌های ذخیره‌سازی
 • مدیریت حافظه و درخواست‌های I/O در سطح سیستم عامل
 • رده بندی داده در سطح سیستم عامل
 • مدل سازی دسترس‌پذیری در سامانه‌های ذخیره‌سازی داده
 • دیسک‌های حالت جامد در سامانه‌های ذخیره‌سازی داده
 • برای مشاهده مقالات اینجا کلیک کنید .

مــقــالات و رویــدادهــا


Copyright © 2022 HPDS Co